Vizesiz

Muhteşem Karadeniz ve Batum (4 Gün 3 Gece)

Afyonkarahisar Çıkışlı

4 Gün 3 Gece

749.00 'den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Batum
 • Giresun
 • Gürcistan
 • Ordu
 • Rize
 • Samsun
 • Trabzon

1.Gün( Samsun ve Ordu )

Afyonkarahisar’dan başlayan yolcuğumuz da sabahın ilk ışıklarında Samsun’da uyanıyoruz. Güzel bir Samsun sabahında rehberimiz tarafından belirlenen mekanda Kahvaltımızı yaparak yola koyuluyoruz. Samsun’da Bandırma Vapur’unu, Onur Anıtı’nı ziyaret ederek rehberimiz tarafından belirlenecek serbest zamanı değerlendiriyoruz.Hemen buradan Ordu’ya hareket ederek turumuza devam ediyoruz. Ordu Boztepe’de teleferikle tepeye çıkıp, muhteşem Ordu manzarasını çay eşliğinde izliyor ve doyasıya tadını çıkarıyoruz. Buradaki ziyaretimizden sonra Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Giresun da sırasıyla Giresun Kalesi ve  Giresun Adasını ziyaret ederek günü tamamlıyoruz.

2.Gün (Trabzon – Zigana Dağı – Sümela Manastırı ve Uzungöl )

Otelimizde güne merhaba diyerek günün ilk saatlerinde hedefimiz Zigana Dağı . Muhteşem doğal manzaralar eşliğinde Zigana Dağının yüksek rakımından geçerek kahvaltımızı yapıyoruz. Burada dilerseniz Meşhur Hamsiköy Sütlacını da tatma fırsatını buluyoruz. Rehberimizin belirleyeceği rota üzerinden fotoğraf molaları vererek Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Manastır ziyaret tam olarak açık olmadığından dileyen misafirlerimiz burada hizmet veren transfer araçlarıyla panoramik noktadan Manastırın muhteşem bir manzara içerisinde görebilirler. Rehberimizin anlatımıyla Sümela Manastırı’nın tarihini dinledikten sonra Altın Dere Milli Parkı’nda serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Buradaki ziyaretlerimiz sonrasında Trabzon merkeze geçerek bir sonraki durağımız olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon’un ün yapmış meşhur Gümüş Sanat’ını görebileceğimiz noktaları ziyaret ederek, serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Trabzon merkez de Trabzo’nun ünlü Akçaabat Köftesini tatmak için Akçaabat’a geçiyoruz. Yemeğimiz ardından Sürmene’ye hareket ediyoruz. Dünya da ün yapmış olan Sürmüne Bıçaklarının üretimini yapan bıçakcıları ziyaret ediyoruz. Sürmene’de bıçak üretimi ve el sanatları hakkında bilgi alıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz bıçak ve diğer el sanatları ürünleri alışverişi yapabilirler. 1. Günümüzün tüm yorgunluğunu üzerimizden atacağımız muhteşem görüntüsüyle bizleri selamlayan Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Burada rehberimizin belirleyeceği serbest zamanın ardından Fırtına Deresi yakının muhteşem doğanın ev sahipliği yaptığı otelimize geçiyoruz.

3.Gün (Gürcistan Batum ve Rize Ayder Yaylası)

Otelimiz de alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Lüks Medeniyet Turizm Otobüslerimiz ile günün ilk durağı olan Gürcistan Batum’a ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Sarp Sınırın dan geçerek Gürcistan ziyaret noktalarımız olan Gonio Kalesi, Çoruh Nehri, Neptün Meydanı, Astronomik Saat, Avrupa Meydanı, Altın Post, Piazza, St Nicolos Kilisesi, Türk Mahallesi, Orta Camii, Batum Limanı, Batum Bulvarı, Ali ve Nino, Alfave Kulesi, St. Andrew Heykeli gibi birbirinden güzel mekanları rehberimiz eşliğinde hem bilgilenerek hemde görerek geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batum’da gerçekleştirilecek tekne turuna da katılabilirler. Batum’daki muhteşem bir gezinin ardından yeniden Sınır Kapısından geçerek ki burada misafirlerimiz Freshop’lardan uygun fiyatlara alışveriş yapabilirler yurdumuza dönüyoruz.Buradan sonraki durağımız olan Rize Çamlıhemşin yoluna doğru hareket ederek Karadenizin yeşili ile bürünmüş bol bol oksijen alabileceğimiz Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Ayder Yaylansı’nda Gelintülü şelalesini göreceğiz, burada çeşitli aktiviteler de bulunabileceğimiz serbest zamanımızın ardından Otelimize geçerek otelimiz içerisinde ki ateş başında horon ve tulum ile doyasıya eğleniyoruz.
—–

4.Gün(Cumartesi / Zilkale-Şenyuva ve Palovit Şelalesi)

Bugün güneş doğarken rotamızda yer alan muhteşem karpostallarda gördüğümüz muhteşem doğasıyla insanları büyüleyen yaylalar bizleri bekliyor olacak. Bol bol oksijen alacağımız, yeşile aşık olacağımız Zilkale , Şenyuva ve doğa harikası Palovit Şelalesine hareket ediyoruz. Rize yaylarının bulunduğu yüksek rakımlı noktalara çıkarak Karadenizin eşsiz manzaralarına erişiyoruz. Bol bol Karadeniz Türküleri ve Horon eşliğinde muhteşem bir doğa gezisini gerçekleştiriyoruz. Fırtına Deresi kenarında öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz yöresel ürün alışverişi gerçekleştirebilirler. Buradaki ziyaretlerimizin ardından bol molalı geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yol güzergahı boyunca yöresel ürünler alabileceğimiz, lezzet duraklarında mola eğlenceli molalar ile Ordu’daki otelimize ulaşıyoruz. Yol güzergahı boyunca misafirlerimiz Çay, Rize Bezi ve yöreye has ürünleri temin edebilecekleri noktalarda molalar veriyoruz. Ve turumuzu tamamlayarak başka bir Medeniyet Turizm ve Seyahat Acentası etkinliğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.
—–

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
 • 3 Akşam Yemeği (Açık Büfe veya Set Menü)
 • Medeniyet Turizm & Seyahat Güvencesi
 • Program Dahilindeki Ulaşım Ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehber

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Gürcistan Geçişi Gümrük Vergisi
 • Tekne, Teleferik vb. Ekstra Etkinlikler
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
16 NİSAN 2020 699.00 749.00

Yetişkin Fiyatı : 749.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 699.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

Vizesiz

Ukrayna Odessa – 3 Gece 4 Gün

3 Gün 4 Gece
Afyonkarahisar Çıkışlı
1.Gün Afyonkarahisar, Odessa Gezimiz hareket noktalarımızdan Medeniyet Turizm ve...
399.00 'den itibaren

GAP Turu (4 Gün 3 Gece)

4 Gün 3 Gece
Afyonkarahisar Çıkışlı
1.GÜN : GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP...
749.00 'den itibaren

AgroExpo 2020 Fuarı

8 ŞUBAT 2020
Afyonkarahisar Çıkışlı
Türkiye’nin En Büyük, Avrupa’nın Dört Büyük Tarım Fuarından Biri...
119.00 'den itibaren

Maşukiye – Abant Turu

9 - 16 ŞUBAT 2019
Afyonkarahisar Çıkışlı
Belirlenen harekat noktalarımızda buluşarak Maşukiye’ye doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz....
120.00 'den itibaren