Bursa Uludağ Turu

Afyonkarahisar Çıkışlı

19 OCAK 2020

99.00 'den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Bursa
 • Uludağ

BURSA ULUDAĞ TURU PROGRAM

Beyaza bürünmüş bir doğada ; İsterseniz karın keyfini kar topu oynayarak ya da kayak yaparak , İsterseniz muhteşem kar manzarasını izlerken şömine başında kahvenizi yudumlayarak çıkartabilirsiniz…

Cumalıkızık

Bursa gezimizde ilk durağımız zamanında Moğollar’dan kaçıp Osmanlı İmparatorluğu’na sığınan Kızıklar’ın kurmuş olduğu Cumalıkızık köyü, otantikliğini hiç kaybetmeden bugünlere kadar gelebilmeyi başarmış ender yerleşim yerlerinden olan köydeyiz.Taş sokakları, tarihi evleri, bozulmamış köy hayatını doyasıya gezip, göreceğimiz UNESCO tarafından koruma altına alınan Cumalıkızık köyünde ziyaretimizi tamamlayarak buradan ayrılıyoruz.

Tophane Parkı

Bursa’nın simgesel mekanlarından birisi olan 19.Yüzyılda Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan 33 metre yükseliğinde saat kulesinin de bulunduğu Tophane parkındayız. Tophane parkı ziyaretimizde Osman Gazi ve Orhangazi türbeleri, saat kulesi, savaş topları, türbe önündeki 11 adet mermer sanduka içerisindeki İstiklal Şehitlerimizi ve muhteşem bir Bursa panoramasını ziyaret etmemizi tamamladıktan sonra ziyaretimizi tamamlıyor ve parktan ayrılıyoruz.

Ulu Cami

Tophane‘ye yakın mesafede bulunan Ulu Cami‘ye yürüyerek geçiyoruz. Yürüyüş yolu güzergahında bulunan Bursa Kalesi Kapısı, Balibey Han, Okçu Baba Türbesi, Gazi Timurtaş Paşa Türbesi gibi tarihi mekanları da ziyaret ederek Ulu Camii’ye ulaşıyoruz. Bursa denildiğinde akla ilk gelen tarihi yapı olan Ulu Cami’deyiz. Evliya Çelebi’nin “Bursa’nın Ayasofyası” olarak nitelendirdiği, 1400’lü yıllarda 1.Bayezid tarafından mimar Ali Neccar’a yaptırdığı Ulu Cami’de tarihi ve manevi atmosferi alabildiğince yaşayarak buradaki ziyaretimizi tamamlıyoruz.

Koza Han ve Hanlar Bölgesi

15. yüzyıl sonlarında II. Bayezid tarafından mimar Abdül ula bin Pulat Şah’a İstanbul’daki eserlerine vakıf olarak Bursa’da yaptırdığı ve Hanlar Bölgesi içerisinde bulunan Bursa’nın simgelerinden Koza Han’dayız. Hanlar Bölgesi olarak bilinen Bursa’nın tarihi hanlarında doyasıya geziyor buradaki ziyaretimizi sonlandırıyoruz.

 

Uludağ Kayak Merkezi

Antik dönemde Olympos ismini taşıyan 2543 metre yüksekliğinde ki Türkiye’nin kış turizmin merkezi olan Uludağ’da hava şartlarına göre Bursa ve Gemlik fotoğrafları çekmek mümkün. Uludağ’da gün boyunca tercihinize bağlı olarak kayak yapabilirsiniz. Kaymak istemeyen misafirlerimiz de kardan adam yapabilir, kartopu oynayabilir, kızakla kayabilir, telesiyej keyfi yapabilir, kar motorları ile eğlenebilirler ve Kar manzarası eşliğinde kafede sıcak çikolatalarını içebilirler. Kısacası karın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz, yani tercih size kalmış :).

Tarihi İnkaya Çınarı

Türkiye’nin en meşhur anıt ağatları arasında yer alan İnkaya Çınarı’ndayız. 35 metre uzunluğunda 3 metre çağında kelimenin tam anlamıyla bir dev. Kendisi 600 yaşında. Uludağ yolundaki İnkaya Çınarı’nı da ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz.

Eve Dönüş

Güzel, adrenalin ve eğlence dolu bir Bursa ve Uludağ Turunun ardından eve dönüş yolculuğumuza başlıyor, başka bir Medeniyet Turizm organizasyonunda buluşmak temennisiyle harekat noktamıza ulaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Araç Kahvaltı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • MedeniyetTurizm & Seyahat Güvencesi
 • Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
 • Araç İçi İkramlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehber
 • Milli Park Giriş Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemeği
 • Kayak vb. Kiralama Ücretleri

HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ

 • 04:00 Erenler (Medeniyet Turizm Hareket Noktası)
 • 04:00 Anıtpark
 • 04:00 Park Afyon
 • 05:30 Kütahya
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
19 OCAK 2020 Ücretsiz 110.00
26 OCAK 2020 Ücretsiz 110.00

Yetişkin Fiyatı : 99.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 0.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

Vizesiz

Muhteşem Karadeniz ve Batum (4 Gün 3 Gece)

4 Gün 3 Gece
Afyonkarahisar Çıkışlı
1.Gün( Samsun ve Ordu ) Afyonkarahisar’dan başlayan yolcuğumuz da...
749.00 'den itibaren

GAP Turu (4 Gün 3 Gece)

4 Gün 3 Gece
Afyonkarahisar Çıkışlı
1.GÜN : GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP...
749.00 'den itibaren

AgroExpo 2020 Fuarı

8 ŞUBAT 2020
Afyonkarahisar Çıkışlı
Türkiye’nin En Büyük, Avrupa’nın Dört Büyük Tarım Fuarından Biri...
119.00 'den itibaren

Maşukiye – Abant Turu

9 - 16 ŞUBAT 2019
Afyonkarahisar Çıkışlı
Belirlenen harekat noktalarımızda buluşarak Maşukiye’ye doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz....
120.00 'den itibaren