Bursa Turu

Kütahya Çıkışlı

24 Kasım 2019

105.00 'den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Bursa
 • Cumalıkızık

BURSA TURU PROGRAM

Ülkemizin 4. büyük şehri olma ünvanını taşıyan Bursa, hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri sayesinde ilgi çekici şehirlerden biridir. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olması, köklü tarihini en kısa şekilde özetlerken, Bursa’da gezilecek yerler hakkında da bizlere ipucu vermektedir. Kervansarayları, yüzyıllık camileri, hanları, hamamları, tarihi köyleri ve sokakları ile yerli ve yabancı turiste görülecek çok sayıda yer vaadetmektedir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında tüm dünyada 28. sıraya yerleşen Bursa bu alanda Türkiye’nin birinci kenti olma özelliğini taşıyor. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan Bursa şehrinde bilinen en eski arkeolojik kalıntılar Yenişehir yakınlarındaki Menteşe Höyüğü ve Orhangazi yakınlarındaki Ilıpınar‘dadır.

Cumalıkızık ve Kahvaltı

Bursa gezimizde ilk durağımız zamanında Moğollar’dan kaçıp Osmanlı İmparatorluğu’na sığınan Kızıklar’ın kurmuş olduğu Cumalıkızık köyü, otantikliğini hiç kaybetmeden bugünlere kadar gelebilmeyi başarmış ender yerleşim yerlerinden olan köyde serpme kahvaltımızı yaparak güne başlıyoruz.Taş sokakları, tarihi evleri, bozulmamış köy hayatını doyasıya gezip, göreceğimiz UNESCO tarafından koruma altına alınan Cumalıkızık köyünde ziyaretimizi tamamlayarak buradan ayrılıyoruz.

Tophane Parkı

Bursa’nın simgesel mekanlarından birisi olan 19.Yüzyılda Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan 33 metre yükseliğinde saat kulesinin de bulunduğu Tophane parkındayız. Tophane parkı ziyaretimizde Osman Gazi ve Orhangazi türbeleri, saat kulesi, savaş topları, türbe önündeki 11 adet mermer sanduka içerisindeki İstiklal Şehitlerimizi ve muhteşem bir Bursa panoramasını ziyaret etmemizi tamamladıktan sonra ziyaretimizi tamamlıyor ve parktan ayrılıyoruz.

Ulu Cami

Tophane‘ye yakın mesafede bulunan Ulu Cami‘ye yürüyerek geçiyoruz. Yürüyüş yolu güzergahında bulunan Bursa Kalesi Kapısı, Balibey Han, Okçu Baba Türbesi, Gazi Timurtaş Paşa Türbesi gibi tarihi mekanları da ziyaret ederek Ulu Camii’ye ulaşıyoruz. Bursa denildiğinde akla ilk gelen tarihi yapı olan Ulu Cami’deyiz. Evliya Çelebi’nin “Bursa’nın Ayasofyası” olarak nitelendirdiği, 1400’lü yıllarda 1.Bayezid tarafından mimar Ali Neccar’a yaptırdığı Ulu Cami’de tarihi ve manevi atmosferi alabildiğince yaşayarak buradaki ziyaretimizi tamamlıyoruz.

Koza Han ve Hanlar Bölgesi

15. yüzyıl sonlarında II. Bayezid tarafından mimar Abdül ula bin Pulat Şah’a İstanbul’daki eserlerine vakıf olarak Bursa’da yaptırdığı ve Hanlar Bölgesi içerisinde bulunan Bursa’nın simgelerinden Koza Han’dayız. Hanlar Bölgesi olarak bilinen Bursa’nın tarihi hanlarında doyasıya geziyor buradaki ziyaretimizi sonlandırıyoruz.

Yeşil Camii ve Türbe

1421 yılında Yıldırım Bayezid’in oğlu Mehmet Çelebi tarafından Mimar Hacı İvaz Paşa’ya yaptırılan, Bursa’nın her yerinden görülen imza eserlerden bir tanesi olan Yeşil Cami ve Türbesindeyiz. Yeşil Cami ve Türbesini tarihi ve manevi bir atmosferde ziyaret ediyor ve buradan ayrılıyoruz.

Tarihi İnkaya Çınarı

Türkiye’nin en meşhur anıt ağatları arasında yer alan İnkaya Çınarı’ndayız. 35 metre uzunluğunda 3 metre çağında kelimenin tam anlamıyla bir dev. Kendisi 600 yaşında. Uludağ yolundaki İnkaya Çınarı’nı da ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz.

Eve Dönüş

Tarihin ve yeşilin Başkenti olan Bursa’da gün içerisinde gezilmesi gereken neresi varsa ziyaret ediyor ve turumuzu başka bir turda buluşmak üzere tamamlıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Serpme Sabah Kahvaltısı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Anisa Turizm & Seyahat Güvencesi
 • Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
 • Araç İçi İkramlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehber

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Öğle Yemeği
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
24 Kasım 2019 Ücretsiz 115.00
İlk 15 Kişiye Ücretsiz 105.00

Yetişkin Fiyatı : 105.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 0.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Tur Paketleri

Vizesiz

Muhteşem Karadeniz ve Batum (4 Gün 3 Gece)

4 Gün 3 Gece
Afyonkarahisar Çıkışlı
1.Gün( Samsun ve Ordu ) Afyonkarahisar’dan başlayan yolcuğumuz da...
749.00 'den itibaren

GAP Turu (4 Gün 3 Gece)

4 Gün 3 Gece
Afyonkarahisar Çıkışlı
1.GÜN : GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP...
749.00 'den itibaren

AgroExpo 2020 Fuarı

8 ŞUBAT 2020
Afyonkarahisar Çıkışlı
Türkiye’nin En Büyük, Avrupa’nın Dört Büyük Tarım Fuarından Biri...
119.00 'den itibaren

Maşukiye – Abant Turu

9 - 16 ŞUBAT 2019
Afyonkarahisar Çıkışlı
Belirlenen harekat noktalarımızda buluşarak Maşukiye’ye doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz....
120.00 'den itibaren